Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka

tel. (048) 48 613 27 04

Kubusiowi Przyjaciele Natury

O PROGRAMIE

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.
Do tej pory w akcji wzięło już udział milion dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 400 000 dzieci z 5000 przedszkoli w całej Polsce.  Partnerem akcji jest telewizja TVN, a patronat medialny sprawuje  portal BlizejPrzedszkola.pl oraz CzasDzieci.pl.

W roku 2013/2014 w przedszkolach odbędzie się VI edycja programu. Akcja rozpocznie się 22.X.2013 r. wyjątkowym Dniem Przyjaciół Natury. Zapraszamy do niej wszystkie przedszkola w Polsce. Wszystkie przedszkola, które zgłoszą się do programu otrzymają wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne: książki dla nauczycieli, książeczki i upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami oraz Certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Program przygotowany jest tak, by wpisywać się w działania przedszkoli. Nie jest wymagane tworzenie specjalnych sprawozdań. Po zakończeniu programy chętni nauczyciele mogą przesłać swoje opinie oraz zdjęcia z realizacji zajęć.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Dodatkowo, biorąc udział w specjalnym konkursie na najpiękniejsze miejsca w Polsce, przedszkola będą mieć szansę na wyjątkową wygraną.
 Zapraszamy do zapoznania się z zasadami programu oraz do zgłoszenia się do akcji