Drodzy uczestnicy Rodzinnego konkursu literackiego! - list od przewodniczącej jury Katarzyny Kot

Kochane Przedszkolaki, Drodzy Rodzice, Szanowni Organizatorzy Konkursu z Panią Dyrektor i Panią Sylwią na czele!

Zwracam się do Was z wielkimi gratulacjami dla Waszego talentu  i umiejętności.
To niesamowite uczucie czytać poezję najmłodszych artystów, poezję tak wspaniałą!
Cieszy mnie niezmiernie fakt, iż przy udziale rodziców  i nauczycieli,
już w przedszkolu chcecie rozwijać talent i pasję do słowa pisanego.
To bardzo ważne i cenne, bo dzięki temu wyrośniecie na mądrych i wrażliwych ludzi.

Czytając Wasze wiersze - Drogie Przedszkolaki, każdy utwór zrobił na  mnie wielkie wrażenie i wprawił mnie w zachwyt,
przede wszystkim ujęła mnie Wasza umiejętność budowania rymów (to świadczy o mocno rozwiniętej wyobraźni),
a także tworzenie przesłania utworu, co jednocześnie wytwarza nastrój wiersza.
Bardzo trudno było mi wskazać najlepsze wiersze, bo wszystkie były równie dobre i zasługują, bez wątpienia, na wyróżnienie.
Jednak zasady wszystkich konkursów są jasno określone i…. bezlitosne, bo wymuszają na oceniających wskazanie tych naj….!
Pamiętajcie, że przy ocenie utworów poetyckich, bardzo często brana jest pod uwagę oryginalność tekstów,
zastosowanie środków językowych, wspomniane rymy, przesłanie wierszy oraz swego rodzaju dojrzałość tekstów.
W wielu utworach te elementy były obecne, dlatego tym szczególniej gratuluję laureatom konkursu.
Ogromne podziękowania kieruję do Rodziców, którzy z pewnością mieli swój udział w powstaniu tych dzieł.
Serdecznie dziękuję Organizatorom konkursu, którzy stwarzają możliwość najmłodszym twórcom poezji
do rozwoju pasji i troski o język ojczysty. Wszystkim gratuluję! Ogłoszenie wyników już w tym tygodniu!

Pozdrawiam serdecznie,

przewodnicząca jury - Katarzyna Kot