Ile pracy włożyć trzeba, żeby powstał bochenek chleba! – gr. V

My przedszkolaki już wiemy !

Ile pracy włożyć trzeba, żeby powstał bochenek chleba! – gr. V

Wiemy, że zanim powstanie chleb potrzebna jest praca wielu ludzi (rolnika, młynarza
i piekarza). Wiemy jak ciężko musi pracować rolnik, aby wyrosło zboże, z którego będzie mąka, a z mąki chleb.
Dziś wszyscy aktywnie uczestniczyliśmy w czynnościach związanych

z pieczeniem chleba. Nie zapomnieliśmy o dokładnym umyciu rąk i zachowaniu zasad higienicznych.
Odmierzaliśmy i mieszaliśmy niezbędne składniki: płatki owsiane, sól, drożdże, wodę, mąkę.
Aby wypełnić czas oczekiwania na smakołyk, miło spędzaliśmy czas na wspólnych zabawach ruchowych.
Bawiliśmy się w zabawę, w którą bawili się nasi dziadkowie, gdy byli mali „Mało nas do pieczenia chleba”.
Wiemy też, że chleb to nasze codzienne pożywienie

i nie możemy go marnować ani wyrzucać do śmietnika. Upieczony, z pomocą pań kucharek, własnoręcznie zrobiony chlebek zjedliśmy ze smakiem.
Dzisiejszy dzień upłynął nam bardzo ciekawie i radośnie. W roli małych piekarzy spisaliśmy się na 6.